Kamera samochodowa Forever VR-110 ze sklepu iziGSM.pl - RECENZJA


https://www.izigsm.pl/


Witajcie Kochani!

Zapraszam Was serdecznie na recenzję najtańszego na rynku wideorejestratora samochodowego FOREVER VR-110, który otrzymałam w ramach współpracy ze sklepem IziGSM.pl. Jak zapewne wiecie, nagrywanie trasy podczas jazdy samochodem jest ważne, gdyż bardzo często można ułatwić policji dotarcie do sprawcy wypadku, lub też niejednokrotnie udowodnić swoją niewinność. Czy jednak tania kamera marki FOREVER spełnia dobrze swoją funkcje? O tym dowiecie się już za chwilę...


Kamera samochodowa Forever 
VR-110 

 W zestawie znajdują się:

 •   Instrukcja obsługi

 • Kabel mini USB

 • Ładowarka samochodowa • Uchwyt mocujący wideorejestrator do szyby
Jakie funkcje posiada kamera Forever vr-110?
 • czujnik ruchu,
 • wyświetlacz 2,4"
 • auto-start,
 • białe diody doświetlające,
 • czytnik kart microSD do 32GB,
 • G-sensor,
 • nagrywanie dźwięku,
 • kąt widzenia 120 st.
 • aparat,
 • wysoką rozdzielczość nagrywania HD 1280 x 720 px.   Kamera samochodowa FOREVER VR-110 na pierwszy rzut oka wygląda całkiem fajnie. Ma ciekawy design, który sprawia wrażenie solidnie wykonanego. Biorąc pod uwagę jej niską cenę (ok. 50zł) i świetny wygląd zewnętrzny, początkowo oceniałam ją dosyć wysoko. Jednak w tego typu urządzeniach ważne są możliwości, a nie obudowa. A z nimi jest już nieco gorzej...


  Najpierw opowiem Wam o zaletach kamerki, bo znalazłam  ich kilka i są one dość istotne. Po pierwsze - urządzenie ma banalnie prostą obsługę. W łatwy sposób można ją dostosować do własnych potrzeb i odpowiednio przygotować do jazdy. Później wystarczy już tylko wpiąć kartę microSD i jechać do celu :). Jako, że nie posiadam karty 32GB, nie mogłam sprawdzić, czy urządzenie faktycznie obsługuje tak duże pojemności, ale na wielu forach czytałam, że niestety to tylko niespełnione obietnice producenta... Wiem natomiast, że kamerka radzi sobie z kartą 16 GB, dlatego ja jestem zadowolona, bo taką posiadam i mi to stanowczo wystarcza.  Kolejna sprawa, to oczywiście możliwość nagrywania dźwięku. Produkt posiada wbudowany dyktafon, który zapisuje ścieżkę dźwiękową i to w dość dobrej jakości. Ważne jest także to, iż całą trase śledzimy, widząc ją pod kątem 120st, dzięki czemu dokumentujemy nie tylko ulicę, ale także fragmenty pobocza. Co do nagrywanego obrazu, można w nim dostrzeć wiele szczegółów (w tym nawet numery tablic rejestracyjnych),  jednak tylko i wyłącznie z bardzo małej odległości. Następną z zalet jest solidny uchwyt, który zapewnia kamerce stabilność i minimalizuje jej wstrząsy podczas jazdy. Przyssawka jest mocna, także nie trzeba się obawiać, że wideorejestrator spadnie i się uszkodzi.

   I to by było na tyle, jeśli chodzi o plusy. Teraz pora na tą nieco mniej przyjemną część - a więc wady...

  Głównym minusem wideorejestratora VR-110 jest słaba jakość nagrywanego obrazu, szczególnie na większych odległościach. Bardzo często się zdarza, że filmy są przyciemnione i niewyraźne, a tablice rejestracyjne w żaden sposób nie dają się odczytać. Co więcej, kamera, pomimo wbudowanej baterii, musi być non stop wpięta do gniazda zasilającego, bo po kilkudziesięciu sekundach samoistnie się wyłącza. Mimo wszystko, za taką cenę nie można się spodziewać profesjonalnego i niezawodnego urządzenia, a raczej tylko gadżetu do zabawy.  Taki właśnie jest ów wideorejestrator. Nadaje się on dla osób, które jeżdżą sporadycznie, a Ci, którzy "żyją na kółkach ", zdecydowanie powinni się zaopatrzyć w droższy i porządniejszy sprzęt.

  Pomimo swoich wad, wideorejestrator marki FOREVER jest ciekawym gadżetem, który może się okazać niezwykle pomocny. Za tak śmieszną cenę warto go wypróbować ;)


  Znajdziecie go tutaj:


  1 komentarz:

  1. Czyli? Wideo rejestrator nie spełnia oczekiwań klienta. Niska cena,mała funkcjonalność. Jako gadżet owszem.

   OdpowiedzUsuń

  Komentując wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Dane te przetwarzane są dobrowolnie.

  Copyright © 2014 BLOG TESTERSKI , Blogger