Oszczędzaj na zakupach i zamawiaj produkty Avon ze zniżką. Dzięki temu oszczędzisz, a kosmetyki zamówisz z dostawą do domu. Jeżeli dodatkowo chcesz zarobić dodatkową gotówkę, możesz zarejestrować się i sprzedawać Avon innym osobom. Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, od razu po założeniu konta możesz zacząć działać. Dodatkowo dostaniesz pakiet na start zupełnie za darmo. Kupując poprzez Klub Avon otrzymujesz rabaty do 40% a dodatkowo odbierzesz prezenty za zamówienia w programie dla nowych osób. W Avon nie masz obowiązku zamawiania co katalog, zostając konsultantką Avon nie masz żadnych obowiązków. O zajęcie dodatkowe, które możesz wykonywać zawsze przy okazji lub kiedy masz wolną chwilę.

Poprawna depilacja - jak ją przeprowadzić?


Golenie się jest obecnie czymś powszednim, a metod na usuwanie niepożądanego owłosienia z ciała jest całe mnóstwo. Czasem trudno jest zdecydować się na jeden konkretny sposób, warto więc eksperymentować i sprawdzać, co nam pasuje najbardziej. Aby depilacja była przeprowadzona w odpowiedni sposób musimy zrobić to uważnie lub wybrać się do renomowanego salonu urody. Jak zatem się za to zabrać?

1. Metody depilacji - maszynki i kremy
2. Metody depilacji - depilator i wosk
3. Metody depilacji - metoda laserowa
4. Którą metodę warto wybrać?
5. Jak dbać o skórę po depilacji?

Metody depilacji - maszynki i kremy

Jednorazowa maszynka to de facto najprostsza forma depilacji, jaką możemy na sobie zastosować. Jej zdecydowanie dużym plusem jest bezbolesność zabiegu, przynajmniej tak długo, jak nie zatniemy się ostrzem. Jeżeli jednak mamy w zwyczaju rozważne i delikatne działanie, skaleczenia nie powinny stanowić dla nas problemu. Dla wygody możemy korzystać z maszynki podczas kąpieli, kiedy skóra jest mokra - dzięki temu unikniemy podrażnień - lub połączyć siły maszynki z kremem do depilacji. Ten drugi może być również stosowany osobno i także zaliczany jest do metody bezbolesnej. Niestety zarówno jeden jak i drugi produkt ma jedną, ale za to dość dużą wadę: włoski szybko odrastają, więc procedurę trzeba dość często powtarzać.

Metody depilacji - depilator i wosk

Depilator jest jednym z najbardziej popularnych narzędzi, jeżeli chodzi o usuwanie zbędnego owłosienia. W zależności od modelu, jaki posiadamy, samo golenie może być bolesne lub bezbolesne. Wszystko zależy od tego, czy jesteśmy już do procesu przyzwyczajone. Niektóre depilatory dostępne na rynku mają również głowicę chłodzącą, która niweluje nieprzyjemne uczucie podczas korzystania z urządzenia. Plusem depilatora jest zdecydowanie to, że golenie z jego wykorzystaniem daje efekty na dużo dłużej, niż w przypadku maszynki. Nasze włosy z czasem stają się również cieńsze i delikatniejsze, przez co łatwiej jest je usuwać. 
Na podobnej zasadzie działa wosk, chociaż zwykle wykonujemy go nie w domu, a w salonie kosmetycznym. W przeciwieństwie do depilatora wosk działa od razu na większym obszarze, przez co uczucie dyskomfortu przy odrywaniu plastra zazwyczaj jest większe. Wosk jest jednak bardzo skuteczny i również nie wymaga częstego powtarzania.

Metody depilacji - metoda laserowa

Depilacja laserem staje się coraz popularniejsza ze względu na świetne rezultaty, jakie można dzięki niej osiągnąć. Usuwanie owłosienia polega de facto na wypaleniu mieszka włosowego przez wiązkę lasera, dzięki czemu proces odrastania włosów jest bardzo powolny i utrudniony. Procedura ta nie jest bardziej bolesna, od klasycznego depilatora: zwykle uczucie, jakie wywołuje praca urządzenia, określane jest jako pieczenie, swędzenie lub drapanie. Poprawnie przeprowadzana depilacja laserem uwzględnia nie tylko stan włosów, ale także i naszej skóry, a przed samym zabiegiem wykonywana jest próba. Dzięki niej jesteśmy w stanie ustawić urządzenie dokładnie pod potrzeby konkretnej osoby. Więcej na ten temat znajdziesz na stronie https://www.oaza-urody.eu.

Którą metodę warto wybrać?

Na to pytanie nie ma jednej uniwersalnej odpowiedzi. Wszystko zależy od tego, na jakim efekcie nam zależy, a także jaki próg bólu mamy i która metoda wywołuje najmniejszy dyskomfort. Jeżeli zależy nam na całkowicie bezbolesnej depilacji, zapewne pozostaniemy przy kremach i maszynkach, podczas gdy osoby pragnące jak najdłużej trwającego efektu wybiorą laser lub wosk. Ważnym jest, aby każdy sposób, na jaki się zdecydujemy, został wykonany dokładnie i precyzyjnie, a w przypadku zabiegów w salonie kosmetycznym - przez osobę z odpowiednią wiedzą i umiejętnościami. Dzięki temu łatwiej nam będzie uniknąć podrażnień i problemów ze skórą.

Jak dbać o skórę po depilacji?

Niezależnie od tego, jaką formę depilacji wybieramy, musimy odpowiednio zadbać o skórę po jej wykonaniu. Należy pamiętać, że wyrwanie, wypalenie czy ścięcie włosa jest podrażnieniem wierzchniej warstwy skóry i niezadbane może prowadzić do przesuszenia i zaczerwienienia ciała, a także wrastania włosów. Aby tego uniknąć zadbajmy o to, aby po goleniu nawilżyć depilowany obszar za pomocą odpowiednich kosmetyków, a także usuwać te włosy, które zaczynają nam wrastać. W tym celu możemy udać się do salonu kosmetycznego lub zrobić to samodzielnie, jeżeli jesteśmy w stanie bez problemu dostrzec i sięgnąć wrośniętego włosa. 
Depilacja ciała w dzisiejszym świecie jest czymś zupełnie normalnym i niezależnym od płci. Każdy z nas chce wyglądać dobrze, a spora część osób po prostu lepiej czuje się mając gładkie nogi, pachy czy inne rejony ciała. Wybierając metodę golenia warto pamiętać, że każda da nam dobry efekt, o ile tylko się do niej przyłożymy. Zdecydowanie najdłuższe rezultaty dadzą nam jednak te zabiegi, które wykonujemy w gabinetach kosmetycznych, a więc depilacja woskiem oraz laserem. Nie zapominajmy również o tym, że o już ogolone ciało należy również odpowiednio zadbać - dzięki temu będziemy mieć piękną skórę.


7 komentarzy:

 1. Metod depilacji sporo, jednak ja stawiam na długotrwały efekt, dlatego zdecydowanie wybieram salon kosmetyczny i to znany, by pod fachową opieką pozbyć się zbędnego owłosienia na długo.
  Laser w tym przypadku jest najlepszym rozwiązaniem.Oczywiście po zabiegu trzeba zadbać o skórę odpowiednio, by była nawilżenia włoski nie wrastały.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja przerabiałam już chyba wszystkie metody depilacji, oprócz tej laserowej. żadna z dotychczasowych nie była wystarczająco zadowalająca. Obecnie stawiam na usuwanie depilatorem, ale po nim włoski strasznie wrastają, i zastanawiam się nad depilacją laserową, pozostaje tyko kwestia wyboru odpowiedniego salonu kosmetycznego, bo te u nas wyrastają jak grzyby po deszczu i podejrzewam, że nie każdy jest wystarczająco kompetentny :))

  OdpowiedzUsuń
 3. W moim odczuciu, a właściwie w odczuciu mojej biednej skóry, to najlepsza jest klasyczna depilacja za pomocą maszynki podczas gorącej kąpieli. Reszta dla mnie jest strasznie bolesna... auu
  Nie próbowałam jeszcze depilacji laserowej, może się skuszę, chociaż na szczęście moje włoski rosną dość powoli..
  Zapraszam do mnie po darmowe próbki kosmetyków i nie tylko darmobranie.com.pl

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja mam tak problematyczną skórę że nie mogę lasera i robić. Kuzyn zrobił parę razy i ma jeszcze gorsza nie wiem czym to idzie..

  OdpowiedzUsuń

Komentując wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Dane te przetwarzane są dobrowolnie.

Copyright © 2014 BLOG TESTERSKI , Blogger