Oszczędzaj na zakupach i zamawiaj produkty Avon ze zniżką. Dzięki temu oszczędzisz, a kosmetyki zamówisz z dostawą do domu. Jeżeli dodatkowo chcesz zarobić dodatkową gotówkę, możesz zarejestrować się i sprzedawać Avon innym osobom. Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, od razu po założeniu konta możesz zacząć działać. Dodatkowo dostaniesz pakiet na start zupełnie za darmo. Kupując poprzez Klub Avon otrzymujesz rabaty do 40% a dodatkowo odbierzesz prezenty za zamówienia w programie dla nowych osób. W Avon nie masz obowiązku zamawiania co katalog, zostając konsultantką Avon nie masz żadnych obowiązków. O zajęcie dodatkowe, które możesz wykonywać zawsze przy okazji lub kiedy masz wolną chwilę.

Maseczki ochronne – jak wybrać odpowiednią?


              
 W związku z obowiązkiem zakrywania w miejscach publicznych ust i nosa, wiele osób decyduje się zakupić maseczki ochronne.  Dostępnych jest kilka rodzajów maseczek. Czym charakteryzują się konkretne typy? Dowiedz się z poniższego artykułu.
  1. Koronawirus – maseczki jednorazowe chirurgiczne
  2.  Maseczki wielorazowe bawełniane 
  3. Półmaski filtrujące   

Koronawirus – maseczki jednorazowe chirurgiczne

 

Chirurgiczne maseczki antywirusowe jednorazowego użytku cieszą się bardzo dużą popularnością. Ich zadaniem jest stwarzanie fizycznej bariery pomiędzy potencjalnymi zanieczyszczeniami a błonami śluzowymi. Nie spełniają więc funkcji filtrowania powietrza. Zabezpieczają natomiast przed cząsteczkami o średnicy powyżej 1 mikrometra, czyli cechującymi się dość dużym rozmiarem, zwłaszcza w porównaniu z wielkością koronawirusa, którego średnica wynosi 60-140 nanometrów. Co istotne, stanowią jednak efektywną barierę dla aerozoli, w których mogą być obecne wirusy. Stopień filtracji masek tego typu określają odpowiednie normy europejskie. Dzielą one maseczki chirurgiczne na kilka rodzajów o różnych skutecznościach, spośród których typ II oraz IIR cechują się największą efektywnością filtracji. Typ IIR jest odporny na przesiąkanie. Omawiane maseczki składają się z trzech warstw włókniny polipropylenowej. Są używane także przez chirurgów podczas operacji (stąd nazwa). Jeśli chodzi natomiast o nosicieli koronawirusa, to osoby te powinny nakładać maseczki, aby zapobiegać rozpylaniu wirusa podczas kaszlu albo mówienia. Należy je nosić przez maksymalnie kilkanaście minut, a następnie wyrzucić.
 

Maseczki wielorazowe bawełniane

 

Ze względu na znaczne niedobory masek jednorazowych w sklepach i aptekach, wiele firm rozpoczęło produkcję maseczek z bawełny, które obecnie cieszą się również dużą popularnością. Jakie są ich właściwości? Dużą zaletą owych produktów jest wielorazowość – maseczki te mogą być prane w temperaturze 60 stopni Celsjusza, a następnie zakładane ponownie. Maseczki bawełniane składają się zwykle z kilku warstw. Wiele modeli ma wszytą specjalną kieszonkę, w którą można włożyć odpowiedni filtr. Maseczki wielorazowe ochronne są polecanym rozwiązaniem zwłaszcza pod względem ekonomicznym – można je prać i wykorzystywać wielokrotnie, oszczędzając tym samym pieniądze, które należałoby wydać na maseczki jednorazowe. Jeśli chodzi o skuteczność, to rodzaj ten stanowi zabezpieczenie przed aerozolami, w których mogą znajdować się wirusy. Wybierając wielorazową maseczkę, najlepiej jest zdecydować się na wyrób z wysokogatunkowej bawełny, posiadającej odpowiednie certyfikaty  jakości i bezpieczeństwa.
 

Półmaski filtrujące

 

Kolejną grupą masek ochronnych stanowią półmaski składające się z warstwy materiału o gęstym splocie, a także odpowiednich filtrów oczyszczających. Dostępne są zarówno wersje jednorazowe, jak też wielokrotnego użytku. Są one odpowiednio oznaczane: R – do użytku wielokrotnego, a NR – jednorazowego. W przypadku modeli jednorazowych, należy je nosić maksymalnie przez 8 godzin. Z kolei w wersjach wielorazowych należy systematycznie zmieniać filtr – przynajmniej co 28 dni lub częściej, w zależności od modelu i oznaczeń producenta. Wyróżnia się trzy klasy ochrony maseczek: FFP1 (najniższy poziom ochrony), FFPS (średni) oraz FFP3 (najwyższy), różniące się między sobą granicą maksymalnego przecieku wewnętrznego. W przypadku FFP1 parametr ten wynosi 25%, FFP2 – 11%, natomiast FFP3 – 5%. Oznaczenia P1, P2, P3 oznaczają z kolei klasę skuteczności filtracyjnej.
 
Szeroką ofertę dobrej jakości maseczek ochronnych znaleźć można na stronie internetowej https://domodi.pl/akcesoria-i-dodatki/maseczki-ochronne.
 

4 komentarze:

Komentując wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Dane te przetwarzane są dobrowolnie.

Copyright © 2014 BLOG TESTERSKI , Blogger