Oszczędzaj na zakupach i zamawiaj produkty Avon ze zniżką. Dzięki temu oszczędzisz, a kosmetyki zamówisz z dostawą do domu. Jeżeli dodatkowo chcesz zarobić dodatkową gotówkę, możesz zarejestrować się i sprzedawać Avon innym osobom. Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, od razu po założeniu konta możesz zacząć działać. Dodatkowo dostaniesz pakiet na start zupełnie za darmo. Kupując poprzez Klub Avon otrzymujesz rabaty do 40% a dodatkowo odbierzesz prezenty za zamówienia w programie dla nowych osób. W Avon nie masz obowiązku zamawiania co katalog, zostając konsultantką Avon nie masz żadnych obowiązków. O zajęcie dodatkowe, które możesz wykonywać zawsze przy okazji lub kiedy masz wolną chwilę.

Rozprzestrzenianie się Koronawirusa, a niewłaściwe zachowania ludzi - Podstawowe zasady BHP w czasie chorób


Witajcie Kochani!

W ostatnich tygodniach bardzo dużo się mówi na temat Koronawirusa i tego, jak błyskawicznie się on rozprzestrzenia. Choroba ta jest wyjątkowo groźna, jednak panika w niczym nam nie pomoże. Strach i obawa przez zachorowaniem są oczywiście czymś zrozumiałym, jednak my sami jesteśmy w stanie zminimalizować swoje "szanse" na zarażeniem się wirusem. Najważniejsze jest przestrzeganie podstawowych zasad BHP, które tak naprawdę powinny być cenione w przypadku każdej choroby, nawet zwykłej grypy, która obecnie jest w Polsce dużym problemem. Niestety, przez obawy związane z Koronawirusem nawet w szpitalach nie jest teraz zbyt poważnie traktowana, a przecież na grypę też umierają ludzie.

Jak zatem powinniśmy się zachowywać w czasie epidemii?

Póki w naszym kraju nie ma potwierdzenia choroby COVID-19, nie musimy się całkiem odcinać od świata. Najważniejsze jednak, aby zachować umiar w wychodzeniu z domu. Dotyczy to szczególnie miejsc oblężonych przez ludzi, typu szpitale, kościoły, sklepy, galerie handlowe i targi. Wiem i doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że aby żyć, trzeba regularnie robić zakupy. Kiedy jednak musimy się wybrać do marketu, koniecznie weźmy ze sobą zapas chusteczek higienicznych - gdy zachce się nam kichnąć lub dostaniemy ataku kaszlu, będziemy mogli zasłonić się nimi i w ten sposób ograniczyć ilość wydostających się bakterii. Po każdym użyciu chusteczka powinna lądować w koszu. Dokładnie w ten sam sposób możemy dotykać wózka na zakupy, na którym jest cała masa cudzych zarazków. Chusteczki lub rękawiczki ochronne na pewno będą tutaj bardzo dobrym rozwiązaniem. Pamiętajmy jednak, że mając je na dłoniach nie powinniśmy już dotykać swojej twarzy, bo to nie jest rozsądne. Rękawiczki są jednorazowe i po każdym użyciu również należy je wyrzucić.

Kolejne, o czym warto zawsze pamiętać to dokładne i częste mycie rąk mydłem, oraz ciepłą wodą. Podkreślę jednak, że używanie wspólnego ręcznika do ich wycierania to kolosalny błąd. Najlepiej stosować jednorazowe ręczniki papierowe lub ewentualnie suszarki bezdotykowe. W sytuacji, kiedy nie mamy dostępu do łazienki, powinniśmy mieć przy sobie płyn dezynfekujący.


Pewnie słyszeliście już o tym, że w aptekach brakuje maseczek ochronnych, a ceny tych, które pozostały, są dużo wyższe niż kiedykolwiek. Dzieje się tak, ponieważ ludzie wykupują je masowo i używają czasem w dość bezmyślny sposób. Maseczka ochronna jest tak samo jednorazowa jak zwykła chusteczka higieniczna i trzeba ją często zmieniać. Najlepiej, kiedy założy ją osoba, która ma objawy choroby. Dzięki temu będzie zarażać w mniejszym stopniu. Osoby zdrowe, które mają na sobie maseczki zapobiegawczo powinny wiedzieć, że jeśli będą miały kontakt z chorym na Koronawirusa lub grypę, po 10-15 minutach muszą się jej pozbyć i założyć nową. Nie da się jednak ukryć faktu, że takie maski nie chronią reszty twarzy, w tym oczu, przez które także przenoszone są zarazki. Nie jest to więc idealne rozwiązanie, choć na krótkotrwałe wyjścia może się sprawdzić.

Kolejna rzecz, która nie może być ignorowana to chodzenie do szkoły, przedszkola i pracy w trakcie choroby lub przed jej całkowitym doleczeniem. Kiedy nadal mamy objawy choroby, nie powinniśmy absolutnie udawać się nigdzie, ponieważ w ten sposób przenosimy zarazki na innych, a oni chorują i przekazują je dalej. Od tego się zaczyna każda epidemia, którą można ograniczyć poprzez właściwe postępowanie. Trzeba brać pod uwagę nie tylko swoje potrzeby, ale także dobro innych osób. Najlepiej jednak ograniczyć do minimum spotkania w większym gronie, dopóki sytuacja się nie uspokoi.

Gromadzenie zapasów produktów spożywczych z dłuższym terminem przydatności jeszcze nie tak dawno wydawało mi się dziwne i zaskakujące, jednak z dnia na dzień przekonuję się, że niedługo wszystkiego tego może w sklepach zabraknąć, bo ludzie zaczęli panikować. Jeśli więc produkty, które wybierzemy, będą miały długą datę ważności, to prędzej czy później i tak z nich skorzystamy. Czy zatem zabezpieczanie się w ten sposób jest głupie? Moim zdaniem nie, oczywiście pod warunkiem, że nie przesadzamy z ilością i bierzemy to, co faktycznie się nam może przydać. W końcu przezorny zawsze ubezpieczony, a jeśli ma to ograniczyć nasze wyjścia z domu to zdecydowanie warto mieć to na uwadze.

Artykuły BHP, które każdy z nas powinien posiadać w swoim domu i nie tylko, można nabyć m.in. w sklepach tematycznych, aptekach i na internecie. Obecnie jednak bardzo dużo osób robi sobie z nich zapasy, dlatego warto wziąć z nich przykład i uzupełnić braki w swoich apteczkach, póki jeszcze są gdzieś dostępne. Na pewno nam to nie zaszkodzi, a w razie sytuacji awaryjnej będziemy mieli dostęp do najpotrzebniejszych rzeczy, którymi możemy się bronić przed chorobą. Niby prosta rzecz, a wciąż tak niewiele osób o tym pamięta. 

Tak więc Kochani, pamiętajcie! Przestrzeganie zasad BHP jest teraz na pierwszym miejscu!

Pozdrawiam.

7 komentarzy:

 1. Ja nie rozumiem ludzi którzy chcą się wzbogadzić na tym fakcie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Temat na czasie... i potrzebny

  OdpowiedzUsuń
 3. U Ciebie widzę również zagościł ten temat. Wszędzie o tym głośno.

  OdpowiedzUsuń
 4. U mnie w pracy przy kasach dostaliśmy płyny dezynfekujace a od dzisiaj do 25 marca poszłam na to płatne wolne ze względu na zamknięcie żłobka i szkoły:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Trzeba dbać o higienę! Dobrze że ten temat jest przez Panią poruszany!

  OdpowiedzUsuń
 6. U nas na Podhalu słabo ludzie dbają podejrzewam że jest więcej osób chorych tylko nie sprawdzają testami

  OdpowiedzUsuń
 7. Warto sprawdzać szkolenia BHP, potrafią naprawdę wiele pomóc
  http://emef-bhp.pl/

  OdpowiedzUsuń

Komentując wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Dane te przetwarzane są dobrowolnie.

Copyright © 2014 BLOG TESTERSKI , Blogger