Oszczędzaj na zakupach i zamawiaj produkty Avon ze zniżką. Dzięki temu oszczędzisz, a kosmetyki zamówisz z dostawą do domu. Jeżeli dodatkowo chcesz zarobić dodatkową gotówkę, możesz zarejestrować się i sprzedawać Avon innym osobom. Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, od razu po założeniu konta możesz zacząć działać. Dodatkowo dostaniesz pakiet na start zupełnie za darmo. Kupując poprzez Klub Avon otrzymujesz rabaty do 40% a dodatkowo odbierzesz prezenty za zamówienia w programie dla nowych osób. W Avon nie masz obowiązku zamawiania co katalog, zostając konsultantką Avon nie masz żadnych obowiązków. O zajęcie dodatkowe, które możesz wykonywać zawsze przy okazji lub kiedy masz wolną chwilę.

Podstawy bezpieczeństwa w budynkach użytku publicznego


 Dzisiejszy dzień jest bardzo wietrzny i zapowiada się naprawdę nieciekawie, dlatego pomyślałam, że temat bezpieczeństwa będzie odpowiedni do przygotowania nowego wpisu. Mianowicie, będzie w nim mowa o budynkach użytku publicznego (takich jak hale, targi, dworce) oraz wymaganiach jakie powinny spełniać, aby zapewnić nam wszystkim - potencjalnym użytkownikom, bezpieczne i komfortowe warunki.

Jako, że mowa o budynkach, które mają być przystosowane dla większości z nas - warto wspomnieć o specjalnych wjazdach dla osób niepełnosprawnych, poruszających się na wózku. Miło, gdyby w całym budynku był dla nich dostęp, lecz najważniejsze, aby choć częściowo został do tego przystosowany. Dużym atutem będzie też parking dla użytkowników z miejscami dla niepełnosprawnych.

Kolejne o czym zawsze trzeba pamiętać przy budowie takich budynków to zabezpieczenie przed pożarami. W ostatnich latach popularne stały się okna oddymiające, w tym także takie, które działają automatycznie. Ich zadaniem jest wentylowanie budynku w razie pożaru - mają w ten sposób uchronić nas przed uduszeniem dymem. Drugie, co jest tutaj ważne to obecność wyjścia ewakuacyjnego, oraz ogólnodostępnych gaśnic. Wszystko to to oczywiście tylko podstawowe wymagania, których jest znacznie więcej, jednak nad każdą z tych podstaw powinien czuwać inspektor, który regularnie będzie kontrolować stan budynku. Już w trakcie samej budowy budynek musi być skonstruowany tak, by w przyszłości uniknąć katastrofy budowlanej. Ponadto, tego typu miejsca użyteczności publicznej zwykle umieszcza się z dala od hałasu i wszelkich drgań. Istotną kwestią jest również - mam tutaj na myśli okres zimowy, regularne usuwanie nadmiaru śniegu i sopli, mogących spadać ludziom na głowy lub grozić zawaleniem dachu.

Wszystkie wymienione wyżej cechy to tylko niewielka część zasad, jakie muszą spełnić budynki przeznaczone do użytku publicznego. Nigdy jednak nie zostają pozostawione na dłużej bez kontroli, bo regularne ich sprawdzanie to podstawa. W końcu nic nie jest cenniejsze od ludzkiego zdrowia i życia...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentując wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Dane te przetwarzane są dobrowolnie.

Copyright © 2014 BLOG TESTERSKI , Blogger