Oszczędzaj na zakupach i zamawiaj produkty Avon ze zniżką. Dzięki temu oszczędzisz, a kosmetyki zamówisz z dostawą do domu. Jeżeli dodatkowo chcesz zarobić dodatkową gotówkę, możesz zarejestrować się i sprzedawać Avon innym osobom. Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, od razu po założeniu konta możesz zacząć działać. Dodatkowo dostaniesz pakiet na start zupełnie za darmo. Kupując poprzez Klub Avon otrzymujesz rabaty do 40% a dodatkowo odbierzesz prezenty za zamówienia w programie dla nowych osób. W Avon nie masz obowiązku zamawiania co katalog, zostając konsultantką Avon nie masz żadnych obowiązków. O zajęcie dodatkowe, które możesz wykonywać zawsze przy okazji lub kiedy masz wolną chwilę.

Ostrzegawcza odzież odblaskowa

 


 Zapewnienie bezpiecznych warunków pracy zatrudnionym osobom, wykonującym swoje obowiązki poza budynkami oznacza m.in. wyposażenie ich w odzież ostrzegawczą. Po zachodzie słońca widoczność osób ubranych w ciemne stroje (a większość odzieży roboczej dostępna jest w ciemnej kolorystyce) maleje, po zapadnięciu zmroku wynosi tylko 30 m (prowadzący pojazdy dobrze wiedzą, że jest to odległość, która nie daje żadnych szans na reakcję). W odblaskowych ubraniach, umożliwiających dostrzeżenie z odległości 150 m poruszają się więc pracownicy, którzy wykonują obowiązki służbowe w miejscach, gdzie w dzień i w nocy występuje zagrożenie potrącenia przez poruszające się obiekty, maszyny np. ratownicy medyczni, rolnicy, kierowcy samochodów ciężarowych, pracownicy lotniska, pracownicy firm budowlanych.

Odzież ostrzegawcza - co to za odzież

To odzież zaliczana do indywidualnych środków ochrony, spełniająca wymagania zawarte w dyrektywie 89/686/EWG oraz w normie PN-EN ISO 20471:2013. Kurtki, kamizelki, spodnie i czapki odblaskowe posiadają specjalną konstrukcję umożliwiającą skuteczne wizualne sygnalizowanie obecności pracownika tzn. wykonane są z dwóch rodzajów materiałów. Pierwszy w intensywnie kolorze żółtym, pomarańczowym lub czerwonym posiada właściwości fluorescencyjne i stanowi tło dla elementów odblaskowych (powierzchnia musi wynosić co najmniej 0,5 m2), drugi jest materiałem odbijającym światło (powierzchnia musi wynosić 0,13m2). Kiedy na drodze pojazdu poruszającego się w sposób prawidłowy tj. z zapalonymi światłami znajdzie się pracownik ubrany w odblaskową odzież, światło z reflektorów zostanie odbite w kierunku źródła i w ten sposób szanse na uniknięcie wypadku są bardzo duże. Odzież ostrzegawcza jest odzieżą trwałą, odporną na działanie promieni słonecznych, uszkodzenia mechaniczne i z racji tego, że jest odzieżą w jasnych kolorach i wymaga od czasu do czasu czyszczenia, odporną na działanie środków chemicznych.

Odblaskowa odzież - rodzaje

Ze względu na występujące w naszej szerokości geograficzne różne pory roku, dostępne są różne rodzaje odzieży ostrzegawczej - są takie, które można nosić latem, są i takie, które można z powodzeniem nosić zimą. Różnorodność fasonów z kolei daje możliwość dopasowania ubrań do warunków pracy, rodzaju wykonywanych czynności oraz do indywidualnych potrzeb np. pracownik, który powinien być wyposażony w spodnie odblaskowe może wybrać model do pasa lub spodnie ogrodniczki.

Ilość potrąceń przez pojazdy i maszyny w pracy i na drodze wciąż stanowi duży odsetek wypadków - noszenie odzieży odblaskowej przez wszystkich poruszających się w strefach niebezpiecznych, choćby tylko kamizelki, może niekorzystne
zmienić statystyki.
 

 

 (Wpis sponsorowany)


 
 
 
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentując wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Dane te przetwarzane są dobrowolnie.

Copyright © 2014 BLOG TESTERSKI , Blogger