Oszczędzaj na zakupach i zamawiaj produkty Avon ze zniżką. Dzięki temu oszczędzisz, a kosmetyki zamówisz z dostawą do domu. Jeżeli dodatkowo chcesz zarobić dodatkową gotówkę, możesz zarejestrować się i sprzedawać Avon innym osobom. Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, od razu po założeniu konta możesz zacząć działać. Dodatkowo dostaniesz pakiet na start zupełnie za darmo. Kupując poprzez Klub Avon otrzymujesz rabaty do 40% a dodatkowo odbierzesz prezenty za zamówienia w programie dla nowych osób. W Avon nie masz obowiązku zamawiania co katalog, zostając konsultantką Avon nie masz żadnych obowiązków. O zajęcie dodatkowe, które możesz wykonywać zawsze przy okazji lub kiedy masz wolną chwilę.

Jak robić rozsądne i przemyślane zakupy?


Jeżeli coś kupujesz, to chcesz, aby okazało się przydatne i się nie psuło, prawda? Wydawać by się mogło, że w dobie Internetu udane zakupy są łatwe. Tyle poradników, rankingów, a ludzie i tak wciąż popełniają te same błędy. Chcesz ich uniknąć i dobrze wydać swoje pieniądze? Przeczytaj zatem poniższy artykuł.
Z jednej strony masa sprzętu i produktów do wyboru, a z drugiej mnóstwo marketingowej papki, przekłamań i szmelcu – z taką sytuacją muszą sobie zwykle radzić kupujący, czyli właściwie każdy z nas.
Wystarczy jednak zdać sobie sprawę z kilku rzeczy, aby rozsądnie wydać kasę na dobry i przydatny sprzęt.

Czy jest Ci to w ogóle potrzebne?

 

Masę rzeczy kupujemy, aby ułatwić sobie życie. Najlepszym przykładem są chyba urządzenia do sprzątania lub czyszczenia różnych powierzchni.
Myjki, mopy parowe, roboty mopujące, roboty do okien, odkurzacze z ponad pięciu typów – jest tego pełno. Będąc dalej przy tych kategoriach, część z nich większości w ogóle nie jest potrzebna. 
Porównaj zwykły odkurzacz do pionowego – ten pierwszy praktycznie zawsze lepiej poradzi sobie z dywanem, nie rozładuje się w trakcie pracy i raczej nie zapcha sierścią. A drugi z kolei wymaga ładowania, ma gorszą moc ssącą, a na dodatek kosztuje kilka razy więcej.
Zamiast ułatwić sobie życie czasem je utrudnisz nowym zakupem. Sam zresztą na tym się przejechałem – kupiłem odkurzacz, ale taki mały, ręczny, z myślą o sprzątaniu samochodu. Wyszło na to, że dużo skuteczniejsze i tak było odkurzanie go zwykłym odkurzaczem. Nie twierdzę oczywiście, że każdy nowoczesny (często tylko z pozoru) produkt ze swojej kategorii jest nieprzydatny. Małe AGD do kuchni, np. roboty kuchenne, miksery, blendery, młynki, deklasują sprawnością i przydatnością manualne odpowiedniki. Przemyśl jednak, czy to, co zamierzasz kupić, jest rzeczywiście sprzętem, który spełni swe zadania, czy może tylko ładnie wygląda na zdjęciu lub sklepowej ekspozycji.

Czy wiesz wystarczająco dużo o sprzęcie?

 

Załamują mnie często pytania co do sprzętu, które sprowadzają się wyłącznie do wyboru marki. Owszem, renoma producenta ma znaczenie, ale przecież nie największe. Znów przykładem są odkurzacze. Już poprzedni punkt potwierdził, że wydając kupę kasy na jakąś nowoczesną wersję sprzętu, warto jak najwięcej o nim wiedzieć.
Ale skąd właściwie czerpać wiedzę, hm?
Dobre pytanie. Odpowiedzą z pewnością nie są sprzedawcy z elektromarketów, bo większość z nich nie ma wystarczającej wiedzy odnośnie produktów, które oferuje ich sklep. Wyjściem jest znów Internet, a konkretniej profesjonalne rankingi i poradniki, ale aktualne, a nie sprzed 10 lat. Możesz oczywiście powiedzieć, że takie materiały często są sponsorowane albo naciągają czytelnika na klikanie linków i zakup na siłę.
Twoje obawy są uzasadnione, ale znajdą się pewne perełki. Przykładem jest chociażby ten portal: https://www.prorankingi.pl/
Czemu tak twierdzę? Otóż wystarczy spojrzeć… tak, na odkurzacze, a konkretniej modele pionowe lub roboty sprzątające. Autor tych materiałów, szczególnie w materiale o pionowych, jasno pisze, że większość rynku to ściema i że sporo osób nie będzie zadowolonych nawet z dość wypasionego i drogiego sprzętu. 
Takie podejście wzbudza zaufanie. Druga sprawa, że poradniki zakupowe zawarte na podanej stronie należą do jednych z najobszerniejszych, a wcale nie powielają na ślepo informacji z innych źródeł. Nauka wychodzi z tego taka, aby poświęcić te kilkadziesiąt minut i samemu stać się ekspertem! W dobie Internetu to proste, a po zakupie nic Cię nie zaskoczy.

Czy uważasz opinie użytkowników za prawdziwie?

 


Niestety, ale opinie pisane w Internecie, pod produktami, często są sponsorowane przez producentów. Jeżeli nachalnie wychwalają dany sprzęt, często dość ogólnie, to podchodź do nich z dystansem.
Druga sprawa, że wiele opinii pisanych jest tuż po zakupie, a jak pewnie wiesz, sporo wad produktu wychodzi po kilku tygodniach lub miesiącach. Dotyczy to często sprzętu AGD, np. pralek, lodówek czy piekarników. 
Ogólnie biorąc, opinie mogą być świetnym źródłem wiedzy, ale nie traktuj każdej jako wiarygodnej. Zachowaj dystans i tytułowy rozsądek.

Ile wiesz o producencie?

 

Wspominałem, że sugerowanie się samą marką nie jest zbyt dobre, ale teraz chodzi o coś innego. Jeżeli wiesz, że prędzej czy później trzeba będzie coś w danym urządzeniu wymienić, lub też dokupić, aby lepiej pracowało, to sprawdź serwis, warunki gwarancji, jak i ceny części zamiennych. Praktycznie nikt tego nie robi, często nawet w przypadku używanych samochodów, gdzie ceny czy dostępność części mają ogromne znaczenie.

Czy nie da się taniej?


Często się da, ale o tym nie wiesz, bo szukasz za mało dokładnie. Wiele osób sugeruje się porównywarkami cen, np. ceneo. Ale nawet ceneo nie zawsze uwzględnia wszystkie sklepy, które oferują dany produkt. Druga sprawa to promocje. Może da się znaleźć miejsce, w którym dostaniesz rabat za pierwsze zakupy albo zniżkę na kolejne? Może uda się kupić kilka produktów, żeby łącznie zapłacić mniej? Może gdzieś po Internecie wałęsają się kody rabatowe? Może zbliża się Black Friday lub inna okazja do ostrych przecen? Zawsze to sprawdzaj, bo chodzi o pieniądze, a jak gdzieś przepłacisz, to wyrzucić je w błoto. No chyba że masz swój ulubiony sklep i korzystasz z niego ze względu na dobry serwis i wsparcie pozakupowe.

Podsumowanie

 

Wszystkie powyższe porady, o ile je zastosujesz, sprawią jedno – rozsądniej wydasz kasę, i to na rzeczy, które rzeczywiście Ci się przydadzą. Czyż nie o to głównie chodzi w zakupach?  
Zostawiam Cię z tą wiedzą i życzę, aby każdy nabyty przez Ciebie produkt okazał się strzałem w dziesiątkę!

Artykuł opracowany został przez redakcję prorankingi.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentując wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Dane te przetwarzane są dobrowolnie.

Copyright © 2014 BLOG TESTERSKI , Blogger