Oszczędzaj na zakupach i zamawiaj produkty Avon ze zniżką. Dzięki temu oszczędzisz, a kosmetyki zamówisz z dostawą do domu. Jeżeli dodatkowo chcesz zarobić dodatkową gotówkę, możesz zarejestrować się i sprzedawać Avon innym osobom. Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Rejestracja AVON jest szybka i bezproblemowa, od razu po założeniu konta możesz zacząć działać. Dodatkowo dostaniesz pakiet na start zupełnie za darmo. Kupując poprzez Klub Avon otrzymujesz rabaty do 40% a dodatkowo odbierzesz prezenty za zamówienia w programie dla nowych osób. W Avon nie masz obowiązku zamawiania co katalog, zostając konsultantką Avon nie masz żadnych obowiązków. O zajęcie dodatkowe, które możesz wykonywać zawsze przy okazji lub kiedy masz wolną chwilę.

Co warto wiedzieć przed zakupem elektrycznego roweru?

 


 

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem swojego pierwszego roweru elektrycznego, to poniższy tekst jest dla Ciebie. Omówimy w nim kilka najważniejszych kwestii, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze roweru ze wspomaganiem elektrycznym. Rozwiejemy też kilka mitów, które mogą niepotrzebnie zniechęcać do tego typu rowerów. Zapraszamy do lektury.

 

Co przemawia za wymianą obecnego jednośladu na rower elektryczny?

 

Rower elektryczny wyposażony jest w silnik elektryczny i akumulator, które wspomagają pedałowanie. Dzięki temu jazda na rowerze elektrycznym jest łatwiejsza, szybsza i przyjemniejsza niż na tradycyjnym rowerze. Rower z napędem elektrycznym ma wiele zalet, które mają zachęcać do jego zakupu. Oto kilka z nich:

- oszczędność czasu i pieniędzy - rower z silnikiem elektrycznym pozwala nam dotrzeć w wybrane miejsce docelowe szybciej niż tradycyjny rower, a tym samym uniknąć korków, które są zmorą osób poruszających się samochodem,
- większy komfort, mniejsze zmęczenie - każdy, kto regularnie dojeżdża rowerem do pracy lub na uczelnię wie, że szybka jazda potrafi być męcząca. Rower elektryczny eliminuje ten problem. Nie musimy ani się męczyć, ani narażać na bóle mięśni po intensywnej jeździe.
- zachęta do częstszej aktywności fizycznej - zakup roweru elektrycznego otwiera przed nami nowe możliwości. Konieczność pokonania różnych przeszkód np. wysokich podjazdów, jazda w wymagającym terenie przestają być problemem.

 

Jakie typy rowerów elektrycznych spotkamy w sklepach?

 

Rowerów elektrycznych dostępnych na rynku jest sporo. Wybór typu roweru elektrycznego zależy od tego, jak i gdzie planujemy jeździć, jak często korzystamy z roweru, jakie mamy preferencje i budżet. Oto trzy najpopularniejsze typy jednośladów:

- miejski rower elektryczny - to uniwersalne rozwiązanie dla osób, które szukają roweru do codziennych dojazdów, zakupów czy rekreacji,
- rower trekkingowy - to doskonały wybór dla osób, które lubią jeździć poza miastem, po drogach asfaltowych, szutrowych lub leśnych. Rowery trekkingowe mają mocną i wytrzymałą ramę, szerokie i bieżnikowane opony, amortyzowane widelce i hamulce tarczowe.
- rower górski - to idealne rozwiązanie dla osób, które lubią zastrzyk adrenaliny i wyzwania, jeżdżąc po górach, pagórkach i ogólnie trudnym terenie. Górski rower elektryczny ma bardzo mocną i sztywną ramę, duże i grube opony, zaawansowane amortyzatory i hamulce tarczowe.

 

Rozwiejmy mit jakoby rower elektryczny był skierowany głównie do osób starszych

 

Pomimo że rowery elektryczne z roku zdobywają coraz większą popularność, nie brakuje opinii, że są one atrakcyjne, ale głównie dla seniorów. W żadnym razie nie jest to prawda. Rower elektryczny jest świetną opcją dla osób, które nie chcą całkowicie rezygnować z aktywności, którą jest jazda na rowerze ze względu na podeszły wiek. Nie oznacza to jednak, że osoby młodsze miałyby rezygnować z ich zakupu. Widać to zresztą na ulicach miast gdzie zarówno damskie rowery elektryczne, jak i rowery elektryczne męskie nie budzą już takich emocji jak kiedyś.

Na jakie kryteria, parametry zwracać uwagę wybierając rower ze wspomaganiem elektrycznym?

Decydując się na zakup elektrycznego roweru, należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych parametrów, które mają wpływ na późniejszy komfort użytkowania roweru. Są to:
- zasięg - odległość, jaką można przejechać na jednym ładowaniu akumulatora. Zasięg zależy od pojemności i jakości akumulatora.
- moc i rodzaj silnika - to kolejne ważne kryteria, które wpływają na wydajność i prędkość roweru elektrycznego. Moc określa, jak szybko dany model roweru elektrycznego przyspiesza i jak radzi sobie z podjazdami. Rodzaj silnika określa, gdzie jest on umieszczony i jak współpracuje z pedałami.

- pojemność i rodzaj akumulatora - wpływają na zasięg i żywotność roweru elektrycznego. Pojemność akumulatora określa, ile energii może on przechować i oddać. Rodzaj akumulatora wpływa na efektywność jazdy. Najlepsze akumulatory to: litowo-jonowe i litowo-polimerowe.
- konstrukcja – rower elektryczny damski różni się od wersji męskiej obniżoną ramą podobnie jak ma to miejsce w tradycyjnych rowerach.

Czy dobry rower elektryczny musi być drogi?

To drugi z mitów, który warto rozwiać. Rower elektryczny jest zazwyczaj droższy niż zwykły rower, ponieważ ma więcej bardziej zaawansowanych elementów. Nie oznacza to jednak, że trzeba za niego zapłacić fortunę. W przedziale cenowym 2500-3000 zł znajdziemy wiele przyzwoitej jakości modeli, które pozwolą cieszyć się z jazdy elektrycznym jednośladem.

 

Podsumowanie

 

Pora zebrać w całość to, o czym była mowa powyżej. Zacznijmy od korzyści z roweru elektrycznego. Dzięki wspomaganiu mamy większy komfort podczas jazdy, mniej się męczymy oraz możemy pokonywać więcej kilometrów. Aktualna oferta jednośladów obejmuje m.in. rowery miejskie, trekkingowe, a nawet górskie, co sprawia, że każdy znajdzie model dla siebie. Przy zakupie elektrycznego roweru należy zwracać uwagę na moc silnika i pojemność baterii, która odpowiada za to, ile km będziemy mogli przejechać, korzystając ze wsparcia. Dzięki temu, że ceny elektrycznych jednośladów zmalały przez ostatnie lata, stają się one bardziej dostępne dla każdego. Dbałość o zdrowie, ekologia, spadające ceny to argumenty przemawiające za tym, aby zainteresować się wymianą roweru na elektryczny. 

 

Artykuł sponsorowany
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentując wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Dane te przetwarzane są dobrowolnie.

Copyright © 2014 BLOG TESTERSKI , Blogger